Monday, November 29, 2010

Muutuste protsessi juhtimine

Piirava uskumuse omandan tavaliselt traumaatilise kogemuse tulemusel. Langen polaarsuse ohvriks, salvestan järelduse, loon tajufiltri ning tulevikus sarnases olukorras samastun ühe polaarsusega, märkamata enam tervikpilti. Vaimustav meetod piiravate uskumuste avastamiseks ja uute, enda olemusega kooskõlas olevate toetavate uskumuste sõnastamiseks on hüpnoteraapia. Sama meetodiga süvitsi minnes on võimalik jõuda üllatavate muutusteni.

Kui ma juba tean, missugust muutust oma ellu soovin, võib olla abi tõhusast meele programmeerimisprotsessist, mille nimeks on PSYCH-K. (vt www.psych-k.ee) .

Oluline on enne igat muutmist olla kindel, et olukord üldse vajab muutmist ja kas see muutus on turvaline ja kohane. PSYCH-K protsessi läbiviimisel kontrollitakse kõikide oluliste otsuste asjakohasust lihastesti abil. Nii saame kontrollida, kas soovitav uus uskumus on kooskõlas minu olemusega, kas häiriv tunne ei ole mitte mõne olulisema sündmuse sõnumitooja, keda ei peaks mitte tapma ja kas valime uskumuse muutmiseks sobivaima tehnika.

Protsessi õnnestumiseks ei ole tarvis mineviku ebamugavusi meenutada ja uuesti läbi elada. Tarvis on leida enda jaoks sobiv ja vaimustav uus vaatenurk.

Uskumuste muutmine loob võime näha maailma uutmoodi. See, kas ja kui kaua ma uutmoodi näen, sõltub minust endast rohkem kui kellestki teisest.

Üheks paremaks viisiks väestada uut värsket uskumustaime on teadlik läbikäimine selliste inimestega, kellega saab oma mõtteid ja tundeid häbenemata jagada ja kes seda muutust toetavad. Üheks selliseks kooskasvamise keskkonnaks on Lektoorium. (vt. www.lektoorium.ee)

No comments:

Post a Comment